اخبــار و اطــلــاعات جهان را با ما پــیگیـری کنید
1مجموع 3 خبر

لاستیک دانلوپ اصلی

از انواع لاستیک دانلوپ می توان به دانلوپ تابستانه، لاستیک دانلوپ زمستانه و لاستیک دانلوپ چهار فصل اشاره کرد که متناسب منطقه ی آب و هوایی می توان از ان استفاده کرد. >> ادامه مطلب

لاستیک نکسن و ویژگی های آن

اگر می ‌خواهید خرید لاستیک نکسن را با قیمت ارزان انجام دهید پیشنهاد ما به شما فروشگاه چرخ و یدک است زیرا این مجموعه با واردات تایر های خارجی می ‌تواند به صورت مستقیم این تایر ها را به شما عرضه کند >> ادامه مطلب

لاستیک‌ و انواع آن

لاستیک دارای ویژگی‌های متعددی است که بر روی قیمت فروش آن تأثیر می‌گذارد. تایرهای با کیفیت بالا، معمولاً از مواد با کیفیت بالا و فناوری پیشرفته تولید می‌شوند. این لاستیک ممکن است ویژگی‌هایی مانند دوام، عمر مفید بیشتر، عملکرد بهتر در شرایط مختلف آب و هوا و عملکرد بالاتر در سرعت‌های بالا را داشته باشند >> ادامه مطلب
1مجموع 3 خبر

خرید لاستیک یک فرآیند پیچیده است. انتخاب درست نیاز به مطالعه و اطلاعات کافی دارد. بررسی دقیق اندازه تایر مورد نیاز برای خودرو شما بسیار مهم است. شما باید به اندازه عرض، ارتفاع و قطر داخلی آن توجه کنید و مطمئن شوید که با اندازه لاستیک‌های فعلی خودروتان سازگاری دارد. به طور کلی لاستیک‌ها به دو دسته عمده تقسیم می‌شوند. تابستانه و زمستانه. تایر های تابستانه برای شرایط آسفالت خشک و آبیاری شده مناسب هستند، در حالی که تایرهای زمستانه برای شرایط برف و یخ مناسب‌اند. عمر تایر معمولاً به عنوان تاریخ تولید آن درج می‌شود. بررسی این تاریخ بسیار مهم است، زیرا تایر ها با گذشت زمان و استفاده کاهش کیفیت می‌یابند.
در صورتی که می‌خواهید تایر‌هایتان را با نیتروژن پر کنید، اطمینان حاصل کنید که تایر ها دارای سطح نیتروژن مناسبی هستند. انتخاب لاستیک با کیفیت و از برند‌های معتبر می‌تواند در عمر و عملکرد آنها تأثیر بسزایی داشته باشد. بررسی قیمت‌ها در مکان‌های مختلف و انجام مقیاس قیمت‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین قیمت را پیدا کنید. مطمئن شوید که فروشنده یا تولید کننده خدمات پس از فروش قابل اعتمادی دارد و در صورت نیاز به تعمیر یا تعویض، به شما کمک خواهد کرد. در نهایت، بررسی کنید که آیا لاستیک‌های فعلی خودروتان نیاز به تعویض دارند یا خیر. اگر لاستیک‌ها فرسوده، کم پنجره یا شکستگی دارند، حتماً آنها را تعویض کنید تا ایمنی و کارایی خودروتان تضمین شود.

لاستیک

ویژگی لاستیک خوب

لاستیک خوب دارای ویژگی های زیادی است. یک تایر خوب باید دارای چسبندگی مناسبی با سطح جاده باشد. این ویژگی به لاستیک امکان ترمزگیری و کنترل بهتر در منحنی‌ها و شرایط جاده مرطوب و خشک را می‌دهد. از طرفی باید در شرایط آب و هوایی مختلف عملکرد مناسبی داشته باشد. برای شرایط باران، باید دارای طراحی خاص پروفیل و شیارهای عمیق برای تخلیه آب بهبود یافته باشد. کارایی سواری بالا و راحتی مناسب برای سرنشینان نیز یکی دیگر از این ویژگی ها است که شامل کاهش نویز و لرزش، کنترل و پاسخگویی بهتر در رانندگی و کاهش لغزندگی در منحنی‌ها می‌شود.
لاستیک خوب باید دارای خاصیت ضد سایش مناسبی باشد تا در برابر فشردگی و سایش ناشی از استفاده مداوم مقاومت کند.همچنین باید دارای ویژگی‌هایی مانند عملکرد قابل اعتماد در ترمزگیری، پایداری در سرعت بالا و کنترل بهتر در شرایط غیرمنتظره باشد. وجود شیارها و روکش‌های مناسب برای جلوگیری از لغزش و آب‌گرفتگی نیز به افزایش ایمنی کمک می‌کند. بهتر است قبل از خرید لاستیک، نیازها و شرایط رانندگی خود را بررسی کنید و با تولید کنندگان مشورت کنید تا لاستیکی را انتخاب کنید که بهترین عملکرد را در شرایط شما ارائه می‌دهد.


تاثیر خاصیت ضدسایش بر قیمت فروش لاستیک

خاصیت ضد سایش به عنوان یکی از ویژگی‌های مهم، تاثیر قابل توجهی بر قیمت لاستیک دارد. تایرهایی که دارای خاصیت ضد سایش بالا هستند، معمولاً قیمت بالاتری نسبت به دیگر انوع آنها دارند. این تایر ها معمولاً از مواد و ترکیبات با کیفیت بالاتری تولید می‌شوند. این مواد و ترکیبات ممکن است شامل مشتقات پلیمری پیشرفته، مواد تقویت‌کننده مثل کربن سیاه، رزین‌های خاص، فیلرها و مواد افزودنی دیگر باشند که هزینه تولید را افزایش می‌دهند. تولید تایر با خاصیت ضد سایش بالا نیازمند استفاده از تکنولوژی و فناوری پیشرفته است که شامل فرآیندهای تولید پیچیده‌تر، تست‌های کیفیت دقیق‌تر و کنترل مراحل تولید است و هزینه تولید را افزایش می‌دهد.این تایر ها معمولاً عمر مفید بیشتری نسبت به دیگر انوع آنها دارند. این به معنی کاهش فاکتورهای هزینه‌بر مانند تعویض زودرس لاستیک و تعداد بیشتری از سرویس‌های مرتبط با آن است.

لاستیک


دسته بندی لاستیک

دسته‌بندی لاستیک‌ها بر اساس چندین عامل تعیین می‌شود. معمولا بر اساس نوع خودرویی که برای آنها استفاده می‌شوند، دسته‌بندی می‌شوند. به عنوان مثال، تایر هایی که برای خودروهای سواری استفاده می‌شوند، با تایر هایی که برای خودروهای شاسی بلند، ون‌ها، کامیون‌ها یا موتورسیکلت‌ها استفاده می‌شوند، متفاوت هستند. هر نوع خودرو ممکن است نیازهای خاصی در مورد طراحی پروفیل، سختی کف، قدرت تحمل بار و خصوصیات دیگر داشته باشد. لاستیک‌ها بر اساس فصلی که برای آنها طراحی و استفاده می‌شوند هم دسته‌بندی می‌شوند. برای فصل تابستان، نوع با پروفیل مسطح و قدرت خوبی در شرایط خشک و بارانی مناسب هستند. در فصل زمستان، لاستیک‌های زمستانه با پروفیل عمیق، خصوصیات ضد سایش بالا و عملکرد بهتر در شرایط برف و یخ استفاده می‌شوند. نوع سته بندی دیگر بر اساس ابعاد است. این ابعاد شامل عرض، ارتفاع دیواره و قطر داخلی، می‌شوند. برخی لاستیک‌ها برای شرایط خاص رانندگی طراحی شده‌اند.


لاستیک‌ مناسب برای هوای زمستانی

برای هوای زمستانی، لاستیک‌ های زمستانه به عنوان انتخاب مناسب توصیه می‌شوند. این لاستیک‌ ها به طراحی و ویژگی‌های خاصی برای بهبود عملکرد در شرایط برف، یخ و آب و همچنین کاهش خطر سایش و کنترل بهتر خودرو در زمستان مجهز هستند. در نظر داشته باشید که لاستیک‌های تابستانه در شرایط زمستانی کمبود عملکرد دارند و ایمنی رانندگی را تضمین نمی‌کنند.

لاستیک
لاستیک‌ های زمستانه دارای پروفیل عمیق‌تری نسبت به لاستیک‌ های تابستانه هستند. این پروفیل عمیق باعث افزایش ثبات و کشش در شرایط برفی و یخی می‌شود.این تایر ها دارای لامپ‌ها و شیار های بیشتری در سطح خود هستند. این لامپ‌ ها و شیار ها بهبود قابلیت خودرو برای تخلیه آب و چسبندگی در شرایط مرطوب و برفی را فراهم می‌کنند. از مواد با کیفیت بالا تشکیل شده‌اند که در دمای پایین انعطاف‌پذیری مناسبی دارند و عملکرد لاستیک را در شرایط سرد بهبود می‌بخشند. با توجه به موارد گفته شده افرادی که در مناطق سرد سیری زندگی میکنند، بهتر استاز نوع تایر ها برای خودرو های خود استفاده کنند.

دکوراسیون1پوستر دیواریکاغذ دیوارینایلون شیرینگنایلون حبابدارکمپرسورماشین آلات راهسازیلوازم یدکی بسترنلاستیکفروش اقساطی خودروپوکه معدنیویدئو پروژکتورباسکول صنعتیترازو دیجیتال